שאלות ותשובות

אתם שאלתם ואנחנו עונים

הנה כמה תשובות לשאלות נפוצות על הפעילות שלנו.
חלקן מבוססות שאלות נפוצות שאתם שאלתם, וחלקן נכתבו במיוחד לעמוד מידע זה.

כל אדם, איש או אישה, ילד או ילדה יכולים לקחת חלק בספר התורה המאחד של עם ישראל.

אנו לא גובים כסף על הגעה לאירועים, אך מקובל לתרום לטובת כיסוי הוצאות הפרויקט ח"י שקלים לאות, זו לא חובה וניתן להעניק גם ח"י חיוכים ????

לכל יהודי יש אות בספר התורה, ולכן ניתן לכתוב אות אחת. ניתן לכתוב אותיות נוספות לזכות בני משפחה וחברים שלא נטלו חלק בכתיבת ספר התורה. נהוג לבחור אות המייצגת את שמם, או כל אות שתבחרו.

בתחילת האירוע הרב יסביר על מעלת כתיבת האותיות בספר ועל הזכות והסגולות המיוחדות הטמונות בספר התורה, לאחר מכן תתחיל כתיבת האותיות בשירה ובריקודים כאשר כל כותב/ת אות אומר לפני כתיבת האותיות את המשפט: "הרי אני כותב אות בספר התורה, לשם קדושת ספר התורה" וזוכה לברכה מהרב, ולאיחולים וברכות הכתובים בספר התורה. הקהל כולו עונה אמן ומאחל לכותב האות ברכות ואיחולים לכל טוב.

לא צריך להכין משהו מיוחד מלבד שולחן עליו נפרוש את יריעות ספר התורה ושתי כסאות. אתם יכולים גם להכין כיבוד קל כראות עיניכם לאורחים, לא חייבים להזמין די ג'יי או קייטרינג, האירוע מרגש ומיוחד גם אם לא תשקיעו המון.

כן, ביהדות מקובל להעניק זכות של מצוות לאדם אחר, כך בבית הכנסת, כשאדם רוצה לכבד את חברו הוא יכול לרכוש עבורו עליה לתורה ו"נותן לו את המצווה". לכן אנו מאפשרים לכל אדם להעניק את הזכות המרגשת והנדירה לאדם אחר, תוכלו לרכוש זכות של אות בספר התורה עבור ילדיכם, עבור בן או בת הזוג ועבור כל אדם אשר אתם חפצים בטובתו. זוהי מתנה ייחודית ומרגשת המראה כי אתם חפצים בטובת האדם לו רכשתם את זכות כתיבת האות בספר התורה.

באירועי כתיבת אותיות נהוג לכבד את ספר התורה ולתרום ח"י שקלים לאות לטובת כיסוי הוצאות הפרויקט. אך מי שמתקשה יוכל גם לשלם באמצעות ח"י חיוכים ????

ברגע שהשלמת את רכישת האותיות תקבלו הודעת דוא"ל עם תעודה ואישור רכישת האותיות. אנו נערוך מדי מספר ימים אירוע כתיבת אותיות עבור רוכשי האותיות דרך האתר ונשדר אותו בשידור חי בעמוד הפייסבוק שלנו, האירועים יתקיימו במקומות מיוחדים וקדושים, וכל אחד יוכל לראות בשידור חי כיצד הרב כותב את האותיות שלו. אנו נודיע לכם לפני האירוע ונשלח לכם קישור לצפיה.

בתהליך הזמנת האותיות תתבקשו למסור טלפון ודוא"ל של האדם לו רכשתם את האות, הוא יקבל הודעה מרגשת ותעודה בה רשום כי רכשתם עבורו את האות.

זה כבר תלוי בכם, ככל שיותר יהודים יקחו חלק בכתיבת ספר התורה, כך נשלים אותו מהר יותר ונוכל להכניסו לכותל המערבי באירוע הכנסת ספר תורה גדול ומרגש.

כן. לכל נשמה ולכל יהודי יש חלק בתורה, תוכלו לרכוש אות גם עבור יקירכם שנפטרו.

כן! עד היום כתבו בספר התורה אלפי יהודים בעולם, בצרפת, באוקראינה, ברוסיה, בקנדה ובארה"ב. ניתן ליצור עמנו קשר ואנו נשתדל להתארגן ולהגיע גם לקרובי המשפה שלכם בחו"ל.

וְעַתָּה כִּתְבוּ לָכֶם אֶת הַשִּׁירָה הַזֹּאת

אות בספר התורה מכניסה אותנו לספרו של הקב"ה ומוסיפה ממד של הגנה וביטחון לכל יהודי הנוטל בכך חלק. מצות עשה על כל איש מישראל לכתוב ספר תורה לעצמו, שנאמר: ״ועתה כתבו לכם את השירה הזאת…״

מתחילים כאן: