גם פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו כתב אות בספר התורה

אירועים

גם פרויקטור הקורונה פרופ' רוני גמזו כתב אות בספר התורה

26.08.2020 | ו באלול ה'תש"פ

רוני גמזו כותב אותיות בספר התורה של עם ישראל

פרויקטור הקורונה הלאומי של ישראל, הפרופסור רוני גמזו, הצטרף השבוע (שני) גם הוא למיזם כתיבת האותיות בספר התורה של עם ישראל, וכתב אותיות יחד עם הרב דוד אברהם תוך שמירה והקפדה על הנחיות משרד הבריאות שנועדו להציל חיים.

גמזו אמר לאחר כתיבת האותיות: "בזכות כתיבת האותיות, בעזרת השם כל עם ישראל יזכו לקיים את מצוות ונשמרתם מאד לנפשותיכם, ועל ידי זה תבוא הברכה 'והסירותי מחלה מקרבך'".

הרב דוד אברהם שעומד מאחורי המיזם אמר לגמזו: "הערבות ההדדית שיש לנו, לשמירת מרחק בשביל לשמור על בריאות השני, מזכירה את ספר התורה שכל האותיות בו צריכות להיות שלמות ומרוחקות אחת מהשניה בכדי שהוא יהיה כשר".

גמזו, מנהל בית החולים איכילוב מאז שנת 2015. שימש בין השנים 2010 – 2014 בתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות, וב-23 ביולי 2020 מונה לממונה על המאבק בנגיף הקורונה בישראל.

יצויין כי כתיבת האותיות בספר התורה של עם ישראל במהלך ימי הקורונה נערכת תוך הקפדה מקסימלית על הנחיות משרד הבריאות – חבישת מסיכות, חיטוי ידיים, צמצום מספר המשתתפים והקפדה על שמירת מרחק. ונשמרתם מאוד לנפשותיכם!

 

וְעַתָּה כִּתְבוּ לָכֶם אֶת הַשִּׁירָה הַזֹּאת

אות בספר התורה מכניסה אותנו לספרו של הקב"ה ומוסיפה ממד של הגנה וביטחון לכל יהודי הנוטל בכך חלק. מצות עשה על כל איש מישראל לכתוב ספר תורה לעצמו, שנאמר: ״ועתה כתבו לכם את השירה הזאת…״

מתחילים כאן: